top of page

čt 24. 3.

|

ZŠ a MŠ Zátor

Výtvarný kurz 4 živly

Úvod do malování suchým pastelem s praktickou procházkou barevným spektrem a vnímáním pohybu své kreslící ruky při poslechu hudby... provádět vás bude výtvarnice Dana Činčarová. Přihlášení na akci je zde: https://forms.gle/iu8R58ssRjEm85556

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Výtvarný kurz 4 živly
Výtvarný kurz 4 živly

Čas a místo

24. 3. 2022 14:30 SEČ

ZŠ a MŠ Zátor, Loučky 86, Zátor

O události

Srdečně Vás zvu na jednodenní výtvarný kurz HARMONIE BAREV A ČTYŘI ŽIVLY

Úvod do malování suchým pastelem s praktickou procházkou barevným spektrem a vnímáním pohybu své kreslící ruky při poslechu hudby...

Náměty obrazů, které budeme malovat:

slunce - vzduch - voda - země -  oheň

Délka kurzu 3 hodiny

Ráda bych Vám představila způsob malování se suchým pastelem, který je velice hravý, spontánní a uplatňuje jiné principy než tzv. akademický styl malování.* Díky tomu ho snadno zvládnete v každém věku a to bez ohledu na talent a předchozí malířské zkušenosti. Pro mé kurzy vybírám takové náměty malování, které nejsou složité, aby každý účastník odcházel spokojený se svým dílem. Tento úvodní kurz Vás velice blízce seznámí se suchým pastelem a jeho možnostmi.

*Akademickým stylem mám na mysli realisticky ztvárněná zátiší, krajinomalby či portréty… to co nemá odvahu většina lidí zkusit )

Jaké principy malování na kurzu rozvinete?

1. Při malování se používají často prsty.

Ukážeme si, jak se s „křídami“ kreslí a jak maluje a jaký je v tom rozdíl.

Naučíte se rychlé stínování pomocí prstů, prolínání barev a vytváření různých zajímavých efektů pomocí prstů. Poznáte, že křídy se nerozmazávají, ale záměrně roztírají. Je to jejich nejlepší vlastnost, na které je založena tato metoda malování.

2. Při kreslení vnímáte pohyb své ruky tzv. „Rytmus kresby“

Tento způsob malování je:

· relaxační a uvolňující

· rozvíjí grafomotorické uvolnění ruky

· pomáhá získat jistotu při kreslení čar

· má vliv na výsledný obraz, linie působí uvolněně, plynule a jistě

· autor obrazu se následně cítí podobně :) a získává tím sebejistotu

3. Při volbě barev používáte pochopení „Harmonie barev“

Podobně jako v hudbě, kterou tvoří kromě rytmu také tóniny, se účastníci kurzu naučí používat „barevné tóniny“, které ladí… Dozvíte se, co jsou harmonické barvy a jak je používat v obraze tak , aby výsledek „lahodil oku“.

To jsou základní principy mé metody malování se suchým pastelem, které dávají začínajícímu malíři určitou jistotu a zároveň možnost svobodného tvůrčího projevu. Zkušenému malíři může tato metoda přinést jiný přístup k malování, odlehčený a synergický, v jakém smyslu?

Tento způsob malování, který vyučuji, se postupně utvářel mnoho let díky osobním zkušenostem v oblasti hudby, tance, cvičení tai-chi a v neposlední řadě byl odstartován mým studiem na SOŠV Václava Hollara

v Praze, obor propagační výtvarnictví a grafika, dokončeném v roce 1998. A tak se malba-hudba-tanec propojily a jeden umělecký projev násobí ten druhý i třetí…

Od dob studií se věnuji ilustrační tvorbě, návrhům scénografie a loutek, interiérové malbě na zeď, kaligrafii, štětcové zenové malbě, action-paintingu v podobě malování podle „rytmu hudby“ při živých koncertech, spolupracuji s reklamním Studiem66, pro které dodávám „umělecké návrhy“ reklam a také své volné tvorbě, nejraději technikou perokresba, čínská tuš, akryl, akvarel a suchý pastel. Kurzy malování pořádám již 15 let pro lidi všech věkových kategorií i profesí.

Mým mottem je:

„ Krasné je na obraz se dívat a ještě krásnější je malovat si svůj…“

Mým přáním je:

Naučit Vás dovednosti, které Vám otevřou cestu k tvořivost a radosti.

Těším se na společné setkání s Vámi

Dana Činčarová

Ukázky obrázků účastníků kurzů naleznete na:

https://www.facebook.com/RelaxacniMalovaniKurzy/

Sdílet událost

bottom of page