top of page

CKP matematika - tak to jsme nečekali!

První CKP matematika se rozjelo nečekaně dobře. Čekali jsme okolo 15ti zájemců a nakonec se přihlásilo 27 kolegů a online "dorazili" téměř všichni.


Program si vzala na starosti Markéta Mylková ze ZŠ Janáčkovo náměstí, která nás provedla malým "detektivním příběhem". Velmi poutavé textové zadání si můžete stáhnout zde:

CKP text detektiv
.pdf
Download PDF • 470KB

Po rozdělení do 4 skupin jsme společně debatovali o možnostech užití textu ve výuce (nejen) matematiky. Výsledek byl neuvěřitelně inspirativní! Tolik různých pohledů, zapojení jiných předmětů, návrhů různých aktivit (dramatizace, hry, hudební prvky, projektový den), to jsme nečekali! A přitom vše probíhalo velmi organizovaně, efektivně a v pohodové atmosféře!


Velký dík tak patří nejen Markétě za skvěle odvedenou lekci, ale především všem, kdo vložili do společné debaty své postřehy a nápady - poskládali jsme dohromady krásnou mozaiku názorů a inspirace, kterou si neseme s sebou do výuky. Zároveň jsme měli možnost navázat kontakt s kolegy z jiných škol a trochu víc se navzájem poznat a - co víc si můžeme na CKP přát? Snad jen to, aby se i příště našel další odvážlivec, který s námi bude chtít sdílet něco zajímavého! Tak co, jdete do toho? Může jít o daleko menší příspěvek, třeba tip na aplikaci, ukázku zajímavé přípravy apod. Návrhy a tipy posílejte na: mapkrnovsko@gmail.com


Nakonec pro vaše pobavení: v zápalu sdílení nás ani nenapadlo ověřovat si výsledek úlohy

zadané v textu ;-) Nicméně, nebyli by to matematici, kdyby se nakonec nezeptali "kolik to teda mělo vyjít?". Odpovíme ukázkou jednoho z řešení, které během diskuze účastníci navrhli_Ukázka výstupů přímo z odučené hodiny (Markéta) jsou zde:

CKP detektiv - výstupy z hodin Markéta
.p
Download P • 558KB

Pro zájemce je k dispozici také příprava celé hodiny včetně cílů a kritérií práce ve skupině - kontaktujte Markétu Mylkovou na email: mylkova@zsjnkrnov.cz


TIP na knihu, ze které pochází text příběhu:66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page