top of page

st 22. 1.

|

ZŠ Jnanáčkovo nám. Krnov, sborovna

VYZKOUŠEJTE SI NA VLASTNÍ KŮŽI KOMENSKÉHO!

Srdečně vás zveme na ukázkovou lekci v rámci projektu inspirovaného J. A. Komenským. Projekt cílí na základní lidské hodnoty a jejich každodenní naplňování. Jde o vzorovou hodinu pro pedagogy. Místa jsou omezena, tak neváhejte s přihlášením. Bližší info: Alice Hlaváčová hlavacova@zsjnkrnov.cz

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
VYZKOUŠEJTE SI NA VLASTNÍ KŮŽI KOMENSKÉHO!
VYZKOUŠEJTE SI NA VLASTNÍ KŮŽI KOMENSKÉHO!

Čas a místo

22. 1. 2020 12:00 – 15:00

ZŠ Jnanáčkovo nám. Krnov, sborovna

O události

OFICIÁLNÍ POPIS PROJEKTU OD ZAKLÁDAJÍCÍ ORGANIZACE:

V roce 2020 si připomeneme 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského.   Při této příležitosti jsme pro Vás připravili projekt s názvem Komenský 2020,   jehož cílem je atraktivní a zábavnou formou připomenout J. A. Komenského jako významnou osobnost českých dějin a přispět tak k popularizaci a šíření jeho duchovního odkazu. Jádrem projektu je Komenského nedokončené dílo Obecná porada o nápravě věcí lidských. Naším záměrem je vést mladou generaci k „dokončení“ tohoto díla, ne však slovy, ale konkrétními činy. 

Program pro školy má dvě části   (škola si může objednat buď jen 1. část, nebo obě dvě části)

1) Interaktivní dílna Komenský 2020

Popis: Žáci se seznámí s fakty o životě J. A. Komenského; na tomto základě pak nakreslí timeline (časovou osu) svého vlastního života. Žáci si v průběhu programu uvědomí základní hluboké touhy člověka a také způsoby jejich naplňování. Příkladem Komenského a příběhem ze současnosti jsou inspirováni k zamyšlení nad tím, jak mohou překonávat různé životní překážky a jak mohou pracovat na některé z problematických oblastí svého života.

Cílová skupina: 3 verze programu 4.-6. třída, 7.-9. třída, SŠ (celkem 90 minut)

2) Interaktivní dílna Projekt Proměny (PROPRO)

Popis: Projekt proměny PROPRO navazuje na interaktivní dílnu Komenský 2020. Pokusíme se v něm o naplnění vize Komenského - o proměnu věcí lidských. Povedeme žáky k tomu, aby navrhli, a následně sami realizovali svůj vlastní projekt v některé z těchto oblastí: Rodina, Vzdělávání, Vláda, Podnikavost, Umění, Víra a Média. Cílem je aktivizovat mladé lidi k realizaci konkrétní „dobré věci“ ve svém okolí, ve své komunitě, v národě. Motivační úvodní dvouhodinovka PROPRO bude probíhat pod vedením lektora, další průběh projektu povede buď učitel s podporou lektora či poradce nebo dle svých možností sám lektor.  Svůj projekt může třída zaregistrovat do celonárodní kampaně, na níž budou spolupracovat také média; na podzim 2020 budou vyhodnoceny nejlepší projekty.

Cílová skupina: žáci 8. a 9. ročníku a SŠ (90 minut; dále dle možností školy)

Odborný garant: Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.

Sdílet událost

bottom of page