top of page

út 26. 4.

|

ZŠ Zátor

Finanční gramotnost

Zkušená lektorka Mgr. Štěpánka Křehlíková provede žáky tématem finanční gramotnost. Na závěr přednášky zapojují velice krátký interaktivní testík např. na platformě Kahoot, kde žáci mohou ověřit svou pozornost a je to i jistá zpětná vazba pro vyučujícího. Jedná se cca o 5 otázek, 5 minut.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Finanční gramotnost
Finanční gramotnost

Čas a místo

26. 4. 2022 18:50

ZŠ Zátor, Loučky 86, 793 16 Zátor

O události

Přednáška je připravena na jednu vyučovací hodinu (dá se individuálně domluvit jiná délka nebo návazná přednáška v případě zájmu) a je vhodná např. do občanské nauky či rodinné výchovy zejména 8. – 9. ročníků. Přítomnost třídního učitele nebo vyučujícího občanské nauky nebo rodinné výchovy je vítána. Během besedy s žáky sdílíme především zkušenosti z praxe a z konkrétních životních příběhů, se kterými se v poradně denně setkáváme.

Témata:

· nezletilí a dluhy (zodpovědnost, uzavírání smluv)

· rodinný rozpočet (příjmy, výdaje, výsledky, úpravy)

· odpovědné půjčování (důvody vzniku dluhu, na co si dát pozor, nejčastější chyby u dluhů, základní otázky a rady k odpovědnému půjčování si)

· základní informace o exekucích

Na závěr přednášky zapojuji velice krátký interaktivní testík např. na platformě Kahoot, kde žáci mohou ověřit svou pozornost a je to i jistá zpětná vazba pro vyučujícího. Jedná se cca o 5 otázek, 5 minut.

Sdílet událost

bottom of page